Olemme päivittäneet yhdistyksen verkkopalvelun tietosuojaselosteen vastaamaan EU:n tietosuoja-asetuksen (GDPR) vaatimuksia. 
Tietosuojaselosteessa kerromme, mitä henkilötietoja keräämme yhdistyksen verkkopalvelun käyttäjistä, miten käytämme niitä ja miten huolehdimme niiden suojaamisesta. 
Seloste on luettavissa täällä
Olemme myös päivittäneet yhdistyksen verkkosivujen käyttöehdot. Verkkosivuston käyttö edellyttää, että käyttäjä sitoutuu noudattamaan näitä käyttöehtoja. Käyttöehdot muodostavat sitovan sopimuksen sinun ja yhdistyksen välillä. 
Tutustu huolellisesti näihin käyttöehtoihin. Käyttämällä verkkosivustoa vahvistat lukeneesi, ymmärtäneesi ja hyväksyneesi käyttöehdot sekä antaneesi suostumuksesi käyttöehdoissa kuvattuun henkilötietojen käsittelyyn.
Käyttöehdot ovat luettavissa täällä 
            
Comments
Ei oo paska tämäkään. Mut kyl toi Carelian Satanist Madness on edelleen ylittämätön.
No perkele, huippukamaa tämäkin!
Levyn kannessa siis vammainen joka esittelee jossain voittamaansa palkintoa. Tää on nyt se pahamaineinen politically so very incorrect streittaribändi Jenkeistä. Juoppojen, homojen, droppaajien, vammaisten, emokidejen, läskien, hare krishnojen sun muiden uhkailua äärimmäisellä väkivallalla ja muutakin vittuilua. Metallista streittarihardcorea eli muuten melko nopea old school meno, mut väliin breakdowneja ja mosh partteja. Ja siis sanoitusten takiahan tää hommattiin, mut musakin on kyl toimivaa myllytyskamaa.
SUPERMAN AIN'T SO SUPER, HE FUCKING GOT HIS
LIBERAL FRUITCAKE NEEDS A TUBE TO WIZZ
MAIMED BY A HORSE WHILE DRINKING FOR THE DAY
CRIPPLED FOR LIFE THE PRICE YOU HAVE TO PAY
YOU'RE A FUCKING CRIPPLE
HOW IS IT RIGHT AND HOW IS IT FAIR
TO PARK MY CAR IN THE BACK
WHILE THEY PARK UP THERE
DO YOU KNOW WHAT MINE'S WORTH,
I DON'T THINK YOU CARE
I DESERVE A SPOT UPFRONT, NOT THE IMPAIRED
IF WE PUT AN END TO FAIRNESS I'D HAVE MY WAY
TO BE THE LEADER OF THE PACK I'D HAVE MY SAY
WE NEED TO BE JUDGED BY CLASS
AND THE MONEY THAT YOU MAKE
A TRUE TEST OF MANHOOD
TO SEE WHOSE GOT THE CAKE
Pitboss 2000: Driving With Your Chin (The Ballad of Christopher Reeve)
DRINK DRIVE DRINK DIE
I WILL LAUGH FAMILY CRIES
WASTED YOUTH GO AWAY
LOSE THE LIFE IS WHAT I SAY
DRINK THAT .40, LITTLE KID
YOU SOLD OUT JUST LIKE DWID
DRINK THAT .40 LITTLE KID
YOU SOLD OUT JUST LIKE DWID
TRUE TILL DEATH IT WILL COME TRUE
WHEN I'M BEATING YOU
Pitboss 2000: Sellout 99
LET'S HAVE A FESTIVAL
TO SAVE A BUNCH OF MOONIES
THAT NO ONE'S EVER HEARD OF
AND THE MONEY THEY NEVER SEE
BOMB TIBET
BOMB TIBET
BLOW UP THE WHOLE DAMN COUNTRY
AND BUILD UP A HUGE SKI RESORT
IT'S A MASTER PLAN SO PLEASE HELP OUT
CAUSE DAMMIT I KNOW IT'LL WORK
PB2K WILL LEAD THE WAY
LET THE BOMBS FALL FROM THE SKY
PB2K WILL LEAD THE WAY
WHEN ALL THOSE MONKS ROT UP AND DIE
THEY SERVE NO PURPOSE, THAT CHANTING SUCKS
AND THOSE MONKS THEY DON'T GET HOES
ANOTHER PROTEST FOR THE FUCKING HIPPIES AND
MORE STICKERS FOR THEIR VOLVOS
Pitboss 2000: Bomb Tibet
Pitää chillailla tänään toimistolla, kun eilen tuli kuunneltua läpi Paradise Lostin ja Sistersin diskografiat (remixit poislukien).
Edelleen kovin Suomessa tehty black metal äänite.
Osa aika jees mut ihan kaikki ei vakuuta... Tosin laatu ja muut on mitä on ja huutoa kuuluu koko ajan ja ties mitä, mutta humh humh... No perjantainahan sitä kuulee sitten lisää toivottavasti.
Pääosin kyllä soitan Cybernetic Broadcasting Systemiä ja välillä SLAYRadiota.
Mutta vilun väristyksiä aiheutti Ranskaksi laulettu Poika varjoisilta kujilta. Vittu mikää biisi vittu mikä meno heti tulee mieleen seuraavat. victorn hugon kurjat, savate, vanki nimeltä papillon, Ranskan alan miehet, ooppiumi ja absintti, Pepe, prostituutit ja muutenkin sellanen älytön siisteys. Fleur de ilse vaan ja seiloreita ja kapakka kortteeri ja pariisi ja kaikkee.
ns Jamiroquai: USE THE FORCE
[Daddy-O]
CB4 in the motherfuckin house!
[Hi-C]
Yeah Gusto's in the motherfuckin house
with my man Dead Mike!
We breakin motherfuckers off 24-7!
So check this shit out!
Aiyyo Gusto... (whassup?)
KICK THAT SHIT!!!
[Hi-C]
Straight Outta Locash
A crazy mothafucka named Gusto
I fucked ya wife, cause the bitch is a big hoe
I fucked ya sister, I fucked ya cat
I would have fucked ya mom but the bitch is too fat!
When I'm in ya neighborhood, ya betta dig a moat
cause I'm comin to slit... ya motherfuckin throat!
Blood is drippin, I'm not slippin
Bitches panties, is what I'm rippin
Rollin faster than a motherfuckin dirt bike
Never met a piece of pussy that I didn't like
Like to eat it, like to suck it
Take a shit... in a bucket; Straight Outta Locash!!!
Crazy motherfuckers, hah hah!
(Where you from, nigga?)
[Daddy-O]
Comin straight out of Locash,
a crazy motherfucker named Dead Mike
So get ready cause you're goin for a long hike
off a cliff, I'm drivin you over
Now ya dead with ya fo' leaf clover
Float like a cannonball, sting like a shark
I'm the nigga waitin for you in the dark
Waitin to rob you, waitin to beat you
A bullet in ya head is how I greet you (whassup nigga?)
A villain with a hat, and it's like that
I tied yo' moms to a motherfuckin train track
Flat on her back, I give her some crack
It's ten o'clock - DO YOU KNOW WHERE YO MOMS IS AT?
At my house (doin what?) wipin her ass
She had to move... STRAIGHT OUTTA LOCASH!!
Kyllä tää päivä tästä lähtee! Joo!
... ja nyt Slayer: Criminally Insane
Ghostface Killah: Dogs Of War. Tää on kyllä aika kova levy. Vaikka mä en ole ikinä jaksanut tätä räppärien sketsikulttuuria (skit), oikeasti syö vähän miestä kuunnella samaa vitsiä uudelleen ja uudelleen... onneksi voi dellata biisit kovalevyltä/soittimesta.
Basic japcorea, kumminkin Japanista sentään. Ihan hyvää.
Aww yes!
--
Iron Maiden: Hallowed Be Thy Name. Toinen kajari palasi eloon sopivasti!
Ja töitä taas/edelleen prkl. No ainakin saa olla himassa.
--
Ghostface Killah: Be Easy
Hyvin toimii levylläkin.
Irlantilaisesta riehakkuudesta suomalaiseen "Alakulotettuun" tunnelmaan!
Tää on kyl ehkä maailman kaunein biisi.
Bodycount: Murder 4 hire
Paradise Lost: B-sides and Rarities (joo, Rapture, As I Die etc. rokkaavat edelleen)
Puhelinkoppi: kaikki mitkä löytyy (työmusiikkia...)
Aika reteää soitantoa.
Lisäksi soitannossa Ministryn Rio Grande Blood jota jostain syystä jätin muinoin kuuntelematta. Parasta Ministryä piiitkään aikaan (lähinnä niin vähän täytebiisejä).
MUTTA: Parhaat aikuiskaljut / tukka lähtee rokkijätkältäkin on mr. SYL eli Devin Townsend... alkaa olla jo kunnon takatukka + samuraiotsa. Toisena Napalm Deathin basisti. Toisaalta, mun mielestä toi "no on aikuiskalju mutta soitan silti musaa ENKÄ käytä hiuslisäkettä (toisin kuin Gene Simmons jo 80-luvulta lähtien) enkä comboveria (patentoitu jenkeissä muuten 1973 tms.)" alkaa olla jo niin hyvää homomunaa kuin se top 1 blackmetalkuva jossa mies laulaa jorma ulkona. Asenteet kunnossa siis.
No jopas! Olin vähän peloissani tämän levyn kanssa kun Ämö tätä mulle tuolla Food Not Bombsissa tyrkytti ja selvästi halusi ihan sikana et just minä ostan ko. levyn ja selitti et varmaan tykkäät tästä ja kävi KOLME kertaa tyrkyttämässä kun joka kerta selitin jotain et en ny viel ainakaan osta ku en viitti kannella levyä kädessä koko tapahtuman ajan ja käteinenkin on vähissä, ja sit viimein ostin tämän mun viimeisillä käteisvaroilla (siis tilill toki oli rahaa mut olis pitäny mennä automaatille), ja kelasin vaan et olis tos distrossa varmaan ollu jotain oleellisempaakin ostettavaa, ja sit nyt himassa kelasin et voi vittu jos tää onkin ihan paska, niin en mä tätä kehtaa missään piffillä laittaa myyntiin, ku sit Ämö loukkaantuu ku se tietty lukee sitä kans, ja et pitää viedä jonnekin levydivariin anonyymisti...mut nyt laitoin tän soimaan, ja täähän oikeesti on aika hyvä! Thrashahtavaa nopeeta old school jenkkihooceeta, joka kuulostaa todella suomalaiselta. Silleen vaikee selittää, just sellanen et jossain Profane Existencen arviossa tästä tullaan varmaan sanomaan jotain et "typical Finnish sound so you know what to expect". Hum, vähän niinku joku Riistetyt soittais DS-kolmeatoista? Ja soitto ja muu kulkee aikasen mallikkaasti, paljon parempi ku se edellinen Abnormin seiska. Et ei oikeestaan nyt harmita yhtään et tän ostin.
Look to the sky, way up on high
There in the night stars are now right.
Eons have passed: now then at last
Prison walls break, Old Ones awake!
They will return: mankind will learn
New kinds of fear when they are here.
They will reclaim all in their name;
Hopes turn to black when they come back.
Ignorant fools, mankind now rules
Where they ruled then: it's theirs again
Stars brightly burning, boiling and churning
Bode a returning season of doom
Scary scary scary scary solstice
Very very very scary solstice
Up from the sea, from underground
Down from the sky, they're all around
They will return: mankind will learn
New kinds of fear when they are here
Look to the sky, way up on high
There in the night stars are now right.
Eons have passed: now then at last
Prison walls break, Old Ones awake!
Madness will reign, terror and pain
Woes without end where they extend.
Ignorant fools, mankind now rules
Where they ruled then: it's theirs again
Stars brightly burning, boiling and churning
Bode a returning season of doom
Scary scary scary scary solstice
Very very very scary solstice
Up from the sea, from underground
Down from the sky, they're all around.
Fear
(Look to the sky, way up on high
There in the night stars now are right)
They will return.
Eli uusintajulkaisuna vanhaa suomalaista black metallia. Hornassa oli vuoteen 2001 saakka laulajana Late aka Satanic Tyrant Werwolf, joka myöhemmin perusti Satanic Warmasterin. Varisnkin tää Horna kama on aikasen hyvää. Ei niin eeppistä kuin SW, mut mid-temposta nopeaan suht suoraviivaista menoa ja säröistä melodiaa ja suomeksi lauletut lyriikat.
Erittäin hyvä levy, mut ei tarpeeks raakaa tähän hätään, damn!
WE ARE THE TRUE, WE'RE IN THIS FOR GOOD!
LET THEM KNOW!
Kova meno on.
Vieläkin naurattaa toi laulaja, kun se kuulostaa (ainakin paikoin) siltä kun se itkis tyhjään tölkkiin.
Belphegor: Terrorsathan
Belphegor: Goatreich - Fleshcult
Belphegor: Lucifer Incestus
Anaal Nathrakh: The Codex Necro
Anaal Nathrakh: When Fire Rains Down from the Sky, Mankind Will Reap As It Has Sown
Anaal Nathrakh: Dominen Non Es Dignus
Draconian: Arcane Rain Fell
Draconian: The Burning Halo
Carpathian Forest: Fuck You All!
Carpathian Forest: Through Chasm Caves and Titan Woods
Burial Hordes: War Revenge and Total Annihilation
Karjalan Sissit: Tanssit on loppu nyt
Jesu: Heart Ache
Jesu: Silver
Katatonia: The Great Cold Distance
The Haunted: The Dead Eye
Count Nosferatu Kommando: Ultraviolence Über Alles
My Dying Bride: A line of Deathless Kings
Onkohan tämä nyt sitä paljon puhuttua emoa? Ihan helvetin hyvä levy jokatapauksessa.
They began as an aggressive yet melodic emo band, all but abandoning the genre before its popularity reached the mainstream. These days Planes has more in common with stoner rock than emo, growing more aggressive and experimental with every record.
Hmmm...niinku kaks juttua jotka saa samantien mun karvat pystyyn, emo ja stoner, mutta perkele, tää on vaan niin saatanan kovaa kamaa. Tulee väliin melkein Kylesa mieleen, itteasiassa tää on vähän niinku Kylesa soittas Endstandiä. Myös Converge tulee mieleen.
Varsinkin lopunaikoja kohden SUHTEELLISEN metallista streittarihooceeta. Nyt en ihmettele yhtään miks niillä hupparihooseetyypeillä on noita Judge-paitoja päällä.
Tää näistä nyt on ehdottomasti eniten tänään soinut, olen aika innoissani. Varmaan siks kun tän tyyppinen kama on mulle aika tuoretta. Silti jo ekalla kerrallan kuuntelin et ei hitto tääkin biisi menee JUST silleen kun sen pitäskin mennä.
Itseasiassa tämä postaus piffillä topikissa jossa listattiin bändejä joiden logossa on pääkallo sai mut ylipäätään ostamaan tän levyn:
Ööh, en ole ihan varma että mistä hitosta tässä laueltaan... Mut pitäs olla tällänen bändi, yhdistettynä johonkin toiseen bändiin, en ole ihan varma että mihin.
Mut soittais tälleen vaikka jotain synkkiä gothpunk biisejä... Tai jotain... Vähän tajunta fiilis.
Ehkä tää onkin just sellasta, kun en mä oikein tajua noita sanotuksia? Mistäs sitä sillon voi tietää...
No joo'o... En mä nyt sanois, että välttämättä huono, mutta sopii korkeintaan vaan johonkin tiettyihin tilaiteisiin tai juttuihin tai johonkin... Ehkä? Ei tää nyt mitenkään hyväkään kyllä ole.
Kokonais pituus reilusti yli tunti ja kaikki biisit hiton pitkiä muutenkin.
Potki ihan hyvin, joskin tuli Immortalin Damned in black pahasti mieleen.
Roky Erickson: Night of the Vampire
Huh saatana, tässä on kyl ainakin yks NIIN kova potpuri, että pakko opetella laittaan johdot jotenkin niin et sais siirrettyä tavaraa kasetilta koneelle tai jotain. Maailman tarttee kuulla tää!
Hitto, meikä odottaa jo aika paljon sitä huomista keikkaa...
Oho, onpa muuten hyvä! Ehkä pikkasen hämää tietty linjattomuus (on monen eri tyylistä bläkkistä, on doomia, on d-beattia, on thrashiä), ja d-beat osuus ei ollu ehkä ihan niin terävä ku olis saanu olla, mut kaikenkaikkiaan, jumalauta mitä riffejä ja muutenkin ihan helvetin aito meininki.
MEE TAKAS EMPERORIIN, HOMO!
Vittu että huh mitä menoa täytyy jonille hoitaa, se tosin grande tattoo partyis jo sitä kuuli. Mut voi helvetti.
Pasi eli PPP ja Inbred Retards =punk päälliköt.
ja Jarno ja jango ja flagellant = blackmetal hienous. Ah mahtavuus.
Niin toi on niinku just niinku sitä.
Faith No More: We care a lot
New ModeL Army: I love the world
Billy Idol: Dancing with myself
Ice Cube: Today was a good day
Devil Driver: I dreamed i died
Playlist for later:
Impaled Nazarene: Never forgive
Funker Vogt: Thanks for nothing
GG Alling: Fucking the dog
Johnny Cash: Sunday morning coming down
Motörhead: Capricorn
Roky Erickson: I think of demons
The Damned: I just can't be happy today
Type O Negative: Drunk in paris
Darkthrone: Natassja in eternal sleep
Setting the mood, kattokaas...
Playlist for even later:
Judas Priest: ALL GUNS BLAZING!
Aluks soundit vähä hämäs ku on on aika DIY näinkin metalcoreks, mut ohan tää ohan tää perskeles paras Bolt julkaisu mitä tiiän (vaik edelleen Soul Solstice 365 on paras Bolt-biisi ever). Kyllä kyllä, kyllä tää toimii!